NEOPLAST CAM TAKVİYELİ PLASTİK (CTP) BORU

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde, MANDREL'E Filament-elyaf sarma üretim prosesi ve teknolojisi ile 200 mm’den 2000 mm’e kadar çap aralığında 2.500, 5.000 ve 10.000 rijitlik sınıfında 40 Atm. Basınca kadar dayanıklı CTP BORU ve BAĞLANTI parçaları, TSE, ISO, DIN, BS, ASMT ve AWWA standartlarına uygun üretim yapılmaktadır.

Cam elyaf ürününün reçine ile karışımından oluşan iç ve dış tabaka arasında kumunda katılması ile rijitlik artırılmaktadır.

NEOPLAST CTP boruları muflu olarak 12 metre uzunlukta ve 58 derece açılı sarma metodu yanında mandrele sarmada KUM katkısı uretım metodunu  TURKİYE'de kullanan ilk şirkettir.

NEOPLAST CTP BORULARIN ÖZELLIKLERI

NEOPLAST CTP BORULARIN URETIM OZELLIKLERI

Çap: DN 200mm- DN2000mm

Basınç: Cazibeli-PN1-PN6-PN10-PN16-PN25-PN32 atm

Uzunluk: 12 metre MUFLU standard (talebe göre 0,3-12 metre arası)

Rijitlik: 2500-5000-10000 N/m2

Akışkan Katsayısı:

NEOPLAST CTP BORULARIN KULLANIM ALANLARI

KALITE KONTROL:

Tamamı otomatik olarak gerçeklesen CTP boru üretimi kalite sistemi ve modern laboratuarı ile hammadde tedarikinden, üretimin her aşamasında devam ederek Türkiye'nin en kaliteli CTP borusunu üretilmektedir.

Borularda sızıntı kontrolü, dış yük altında dayanım, ısı iletkenliği gibi özellikleri aşama aşama kontrol edilerek tam bir güvence verilmektedir.

Üretim sureci tamamlanmış tüm ürünler uluslararası standartlardaki tüm testlerden geçmektedir.

Standardlar:

TSE EN 1796- TSE 4355-ASTM D3262- ASTM D3754- AWWA C950- BS 5480-DIN 16869-ISO 10639

SATIS SONRASI DESTEK:

Üretimin yanında kullanıcılara boşaltma nakliye depolama döşeme ve ilk saha testleri konusunda da gerekli satış sonrası desteği verilmektedir.  

Çeşitli bilgisayar programları kullanılarak projelendirme ve teknik destek verilerek her turlu uygulamanın doğru ve hızlı şekilde yapılması için danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

CTP BORU YAPISI:

NEOPLAST CTP boruları birbirini destekleyen üç kattan oluşmaktadır. Her katın kendine göre özellikleri ve fonksiyonu vardır. BU üç tabakanın yapısı su şekildedir.

Direk olarak içinde taşıdığı maddeye temas eden borunun en içindeki tabakadır. Taşıdığı sıvın içindeki tüm kimyasallara karsı dayanıklı reçine ile maksimum dayanıklılığı artırılmıştır.

İç ve dış basınç ve yüklere Karsı borunun mukavemeti sağlayan tabakadır. İç tabakanın kalınlığı borunun taşıyacağı iç ve dış yüklere karsı koyabilecek kalınlıkta yapılır. Bu tabakada cam elyaf malzemesi reçine ve kum kullanılır.

Boruyu dış etkilere karsı korumak için en az 2 mm kalınlığında reçine ve cam elyaf yüzey tülü kullanılarak imal edilir. Güneş ışığına karsı korunması için gerektiğin de Ultraviyole ilave katkı malzeme de kullanılabilir.

Şebeke bağlantılarında kullanılan çok çeşitli bağlantı elemanları da yine CTP boruların çeşitli sekilerde kesilmesi ve el yatırma metodu ile cam elyaf kumaş keçe ve reçine kullanılarak konfeksiyon şeklinde imal edilmektedir. Gerektiğinde kalıplarda kullanılır.

BAGLANTI PARCALARI:

Bunların yanında proje ve müşteri isteklerine göre çok çeşitli bağlantı elemanları da üretmek mümkündür.

 

 

 

 

anasayfa ürünler özellikler medya referans haberler iletişim

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                neoplast koruge borular, korige borular, triplex boru, ctp borular, jeotermal borular, hes projeleri su iletim hatları, cebri boru, T12132, spiral sarım boru  fks boru,